Кременчук пропонує запровадити електронний квиток для зручності пасажирів
На сайті Кременчуцької міської ради з’явилась нова електронна петиція, яка стосується впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП).
Автор петиції підкреслив, що сплата проїзду через QR-код не завжди є зручним способом, оскільки не кожен пасажир має банк, що підтримує цей метод розрахунків у комунальному транспорті Кременчука. Натомість, за допомогою валідаторів можна розрахуватись будь-якою карткою або навіть смартфоном. Повний текст петиції доступний на сайті місцевої газети.
Згідно з неофіційною інформацією, у разі, якщо петиція збереться необхідну кількість голосів і Кременчуцька міськрада ухвалить відповідне рішення, участь у конкурсі на посаду оператора електронного квитка візьме ТОВ «Фарго Сістемс». Ця полтавська компанія сподівається на успіх, адже раніше отримала ліцензію на діяльність у всій Полтавській області від київської компанії, яка спеціалізується на автоматичній ідентифікації в Україні.
Реклама
На загальнонаціональному рівні конкурентом для «Фарго Сістемс» може стати турецька фірма «Kent Kart Ege Elektronik», яка вже є оператором електронного квитка у Луцьку. Як і полтавці, вони мають власне програмне забезпечення для реалізації АСООП, а також беруть 8% комісії з кожної оплаченій поїздки.
Проте в Полтаві знову було відтерміновано впровадження системи електронного квитка, тепер терміни зміщено до березня 2026 року. Успішність цієї реформи має на меті не тільки забезпечити пасажирів більш комфортними умовами оплати, але й допомогти боротися з тіньовими доходами, а також зрозуміти реальний пасаж