Чотири посадовця комбінату постануть перед судом за незаконний видобуток корисних копалин
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора підготували обвинувальний акт щодо чотирьох посадовців одного з гірничо-збагачувальних комбінатів. Виявилося, що голова правління, вступивши в злочинну змову з іншими ще невстановленими особами підприємства, створив схему незаконного видобутку корисних копалин з метою особистого збагачення. Хоча комбінат мав ліцензію на видобуток лише залізної руди, він, всупереч законодавству, обробляв та реалізовував інші види корисних копалин, які отримувалися в процесі виробничої діяльності. Примітно, що ці більшість корисних порід мали зберігатися у спеціально відведених місцях, а їх обробка вимагала отримання спеціального дозволу. З 2015 по 2021 роки підприємство видобуло понад 20 мільйонів кубометрів корисних копалин, що еквівалентно приблизно 164 тисячам вагонів. Завдані збитки екології становлять більш ніж 157 мільярдів гривень.
Реклама
Крім цього, голова правління у співпраці зі своїм заступником та двома керівниками відділів організували легалізацію незаконно видобутих ресурсів. Використовуючи потужності комбінату, вони переробляли видобуті породи на три різних фракції щебеневої продукції. Цю продукцію продавали підприємцям, а щоб надати своїм діям вигляду законності, вносили до звітних документів неправдиві дані про результати переробки. В результаті легалізували понад 885 тисяч тонн щебеневої продукції та порожньої породи на загальну суму 33,5 мільйона гривень. Голові правління комбінату висунули серйозні обвинувачення, що свідч