Новини

Полтавщина відновлює ліси: висаджено понад 137 гектарів дерев після пожежи

На Полтавщині триває процес відновлення лісових насаджень після масштабної пожежі, яка торік знищила великі площі. Лісівники вже висадили понад 137 гектарів дерев, з них 47 гектарів на згарищах у Новосанжарському та Малоперещепинському лісництвах, і роботи не зупиняються.

У філії “Слобожанський лісовий офіс” ДП “Ліси України” триває осіння кампанія з лісокультурного відновлення. Лісівники зосереджені на відновленні ділянок та залісненні територій області, надаючи особливу увагу зонам, які постраждали від великих лісових пожеж.

В минулому році на території поблизу села Мала Перещепина сталася масивна лісова пожежа. У цей час лісівники активно займаються відновленням постраждалих територій.

“Ми висаджуємо ліс механізованим методом, використовуючи сосну звичайну з закритою кореневою системою й дуб. Цей підхід робить ліс більш стійким до пожеж та хвороб, а також створює протипожежний бар’єр,” – поділився помічник лісничого Новосанжарського лісництва Олександр Кулик.

Реклама

У Новосанжарському та Малоперещепинському лісництвах на сьогодні вже посаджено більше 137 гектарів лісу, в тому числі окремими ділянками площею до 1 гектара. Серед них 47 гектарів було висаджено в місцях, які постраждали від пожеж. Процес садіння триває.

“Зараз ми проводимо оцінку впливу на довкілля постраждалих територій. Після її завершення буде проведена рубка згорілих дерев, а також висадка основних лісоутворюючих порід, таких як сосна та дуб,” – зазначив головний лісничий філії Олександр Глушко.

Торік лісові пожежі на Полтавщині знищили великі площі лісових масивів, викликані спекою, засухою та сильним вітром, що створило загрозу для екосистеми та лісових ресурсів регіону. Відновлення лісів є важливим кроком до відновлення природного середовища в області.

Читайте також: На Полтавщині відремонтували 18 тисяч м² доріг за тиждень, всього – 652 тис. м²

Реклама