Новини

Шахраї на Полтавщині обманули людей на 140 тисяч гривень через телефон і інтернет

На Полтавщині активізувалися шахраї, які видають себе за банківських працівників, онлайн-консультантів та навіть «працевлаштовувачів». У результаті їхньої діяльності постраждали люди, які втратили понад 140 тисяч гривень. Поліція почала розслідування серії злочинів у Полтавському, Кременчуцькому, Миргородському районах і місті Кобеляки.

До Полтавського райуправління поліції звернулася жінка, яка стала жертвою телефонного шахрайства. Невідомий, представившись працівником банку, під приводом «надання банківських послуг» отримав доступ до її рахунку та зняв 50 тисяч гривень.

Схожа ситуація сталася з ще двома мешканцями Кременчуцького та Миргородського районів. Шахраї зняли з їхніх карток понад 32 тисячі та близько 12 тисяч гривень відповідно. Поліція відкрила кримінальні провадження за частинами 3 та 4 статті 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене у великих розмірах або з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Реклама

Окрім цього, одна з мешканок області стала жертвою інтернет-шахраїв у месенджері. Вона отримала пропозицію «заробітку на вподобайках» і, перейшовши за надісланим посиланням, втратила 15 тисяч гривень. Це кримінальне провадження розслідується за частиною 1 статті 190 ККУ.

Шахрайства, на жаль, також відбуваються в соціальних мережах. Житель Кобеляк повірив у пропозиції про «грошову допомогу» і, як наслідок, втратив понад 32 тисячі гривень. Правоохоронці відкрили провадження за частиною 4 статті 190.

Поліція закликає всіх громадян бути обережними щодо своїх особистих даних, уникати переходу за підозрілими посиланнями та перевіряти будь-яку інформацію перед здійсненням фінансових операцій. Залишайтеся пильними та обережними, щоб не стати жертвою шахраїв.

Реклама