Шахраї обманули українців на 800 тисяч гривень: справа в суді
Правоохоронці Полтавщини направили до суду справу шахраїв, які обманули українців на суму понад 800 тисяч гривень. Спільна робота кіберполіції та слідчих під керівництвом прокуратури призвела до викриття організованої злочинної групи. Зловмисники співпрацювали з кол-центром, розташованим на окупованій території, де оператори, представляючись працівниками банку, отримували у громадян фінансові дані та передавали їх учасникам злочинної схеми.
Отримавши ці відомості, мешканці Києва та Херсону використовували банківські дані своїх жертв для оплати товарів через інтернет-магазини.
В деяких випадках зловмисники навіть змінювали фінансовий номер потерпілих на свій контролюючий, щоб отримати доступ до їхніх онлайн-банківських рахунків, витрачаючи гроші на покупку мобільних телефонів. Придбані телефони вони закладали у ломбарди та витрачали гроші на власні потреби.
На сьогоднішній день правоохоронці виявили 20 жертв, серед яких є і українські військовослужбовці. Загальна сума завданих збитків перевищує 800 тисяч гривень.
Реклама
Поліція провела ряд обшуків у житлах і автомобілях підозрюваних, в ході яких було вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки та різні чорнові записи.
Щодо трьох зловмисників були висунуті підозри в залежності від їхньої ролі в групі злочинців за ч. 3, 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних систем) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, здобутого злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Двоє підозрюваних отримали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту.
На даний момент досудове розслідування стосовно двох зловмисників завершено, а обвинувальний акт відправлений до суду. У разі винесення вироку, підозрюваним загрожує до 15 років ув’язнення. Матеріали щодо одного з їхніх спільників виділені в окреме провадження.