РНБО запровадила санкції проти Коломойського, Порошенка, Медведчука та інших
Рада національної безпеки і оборони України вжила санкційні заходи проти Коломойського, Боголюбова, Жеваго, Порошенка та Медведчука.
Президент підкреслив, що зазначені особи “заробили мільярди на продажу України”.
12 лютого відбулося засідання РНБО, на якому було ухвалене рішення “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Цього ж дня указ президента набрав чинності.
Володимир Зеленський, у своєму вечірньому відеозверненні, пояснив необхідність санкцій: “Ми захищаємо нашу державу і відновлюємо справедливість: кожен, хто знищував національну безпеку України та сприяв Росії, повинен нести відповідальність. Мільярди, зароблені фактично на продажу України і її інтересів, мають бути заблоковані і направлені на захист України та її громадян”.
Реклама
Сьогодні були опубліковані результати рішення РНБО. Під санкції потрапили: Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.
Особливо варто зосередитися на санкціях, накладених на Костянтина Жеваго, який п’ять разів обирався народним депутатом від Полтавської області та володіє Полтавським, Єристівським і Біланівським гірничо-збагачувальними комбінатами. Він також є почесним президентом футбольного клубу “Ворскла”.
Список застосованих санкційних обмежень виглядає так:
1. Позбавлення державних нагород України та інших форм відзначення;
2. Блокування активів — тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі.